![]()
|
Lokatie :Akersloot - Schermerdijk (NH-012) |
Over | : | Noordhollands Kanaal |
Soort | : | Autoveer |
Type | : | motorveerpont ![]() |
Opmerking | : | Van 4 t/m 16 december 2023 uit de vaart wegens onderhoud. Voor voetgangers en fietsers is er een vervangend pontje, maar ma-vr van 7-19 uur, en za-zo van 8-19 uur. Iedere eerste dinsdag van de maand is de pont van 9:30 - 12:30 uur uit de vaart wegens onderhoud. |
Betalen | : | met auto: Ja met fiets: Ja te voet: Ja |
Contact | : |
Blue Amigo, veerdienst Akersloot![]() |
Lokatie | : | (52.570760 , 4.746683) - Akersloot (klik voor details) - Schermerdijk (klik voor details) |
Websites | : |
www.blueamigo.com/veerdienstakersloot-contact www.castricum.nl |
Vaartijden (disclaimer)
|
In 1827 werd er toch een nieuwe veerpont in dienst gesteld, omdat de oude te slecht was. Dat gebeurde opnieuw in 1898. Die pont heeft het meer dan 100 jaar uitgehouden. Pas in 2010 werd de pont (dus 112 jaar oud) vervangen door de huidige veerpont.De oude pont was een electrisch aangedreven veerpont, waarbij de electromotor op de oever stond, en de pont aanhaakte aan een ronddraaiende staalkabel. De pont die in 2010 in gebruik is genomen is een motorveerpont.
Tot 2014 werd de pont geëxploiteerd door het hoogheemraadschap. In dat jaar is de pont overgenomen door de gemente Akersloot.
Type | vrijvarende motorveerpont |
Bouwjaar | 2010 |
Datum begin inzet | 2010 |
Datum einde inzet | ENI-nummer | 02334518 |
Lengte | 14,95 m |
Breedte | 6 m |
Diepgang | 1,5 m |
Snelheid | 9 km/h |
Tonnage | 15 |
Vermogen | 200 pk |
Scheepswerf | Scheepswerf Damen, Hardinxveld |
Capaciteit | 6 auto's; 40 voetgangers |
Type | kabelveerpont electrisch aangedreven |
Bouwjaar | 1898 |
Datum begin inzet | 1898 |
Datum einde inzet | 2010 |
Lengte | |
Breedte | |
Tonnage | 5,5 |
Scheepswerf | fa.Peltenburg, Haarlem |
Capaciteit | |
Opmerking | De motor stond op de oever. De kabel was bij bedrijf altijd ronddraaiend. Met een klem werd de kabel op de pont vastgelemd |